2Checkout

2checkout

این سیستم در سال 1999 توسط David A. Homewood ایجاد شد و در حال حاضر مستقر در Columbus در ایالت Ohio می باشد. کسانی که از خدمات 2Checkout استفاده می کنند معمولا اشخاص یا شرکت هایی هستند که محصول یا سرویسی برای فروش دارند و جهت دریافت پول از مشتریانشان از طریق درگاه پی پال یا کارت های ویزا/مستر از این سیستم بعنوان واسط پرداخت استفاده می کنند. کمپانی 2Checkout در طی سال های اخیر بابت ارائه سرویس درگاه پرداخت از مشتریان واجد شرایط خود 45 دلار بابت کارمزد اولیه و 5.5% از هر پرداخت را اخذ می کرد اما جدیدا سیستم کاری خود را تغییر داده و دیگر هزینه کارمزد اولیه یا ماهیانه ای از مشتریان خود اخذ نمی کند. صرفا روی هر پرداخت 45 سنت + 5.5% از کل مبلغ پرداخت مورد نظر را می گیرد.

مزیتی که 2CO دارد این است که دیگر نیاز نیست جهت پشتیبانی از کارت های ویزا/مستر به بانک مراجعه کرد و درخواست گرفتن یک Merchant Account روی حساب بانکی برای سایت خود را داشته باشید و در واقع خود را درگیر پروسه اداری کنید. معمولا اکثر شرکت هایی که حجم معاملاتشان کم است ( Small & Medium Businesses ) ترجیح می دهند که از این درگاه استفاده کنند چون هم اعتماد کاربرانی که می خواهند اطلاعات کردیت کارت خود را جهت خرید وارد کنند بیشتر می شود و هم خودشان از بابت امنیت پرداخت در سایت خیالشان راحت است. اما شرکت هایی که حجم فروش و معاملات سنگینی دارند ترجیح می دهند بخاطر عدم پرداخت 5.5% کارمزد به 2CO خودشان راسا" اقدام به گرفتن درگاه پرداخت کردیت کارت از بانک کنند.

شرکت ستاره سهیل با داشتن تجارب قبلی در کار با کمپانی 2Checkout میتواند بنا به نیاز مشتریان ایرانی برای آنها از 2CO درگاه پرداخت تهیه کند. ذکر این نکته ضروری است که این کمپانی ها روی برگشت پول بسیار حساس هستند و اگر آمار Refund, Chargeback شما از حدی بالاتر رود ممکن است کمپانی 2CO اکانت شما را جزو اکانت های High Risk تشخیص داده و ببندد. بنابراین بهتر است زمانی از درگاه 2CO استفاده کنید که از تعداد مشخصی مشتری ثابت برخوردار باشید.