Paypal

Paypal

Paypal  یک سرویس واسط برای خریدهای آنلاین است. امروزه حدود 150میلیون نفر در سراسر دنیا از این سرویس برای انتقال پول از طریق ایمیل بین خود استفاده میکنند. این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر 95 درصد خریداران eBay از آن استفاده می کنند. پی پال بعنوان یک واسط مالی به مردم امکان میدهد تا بدون رویت مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی یکدیگر نسبت به ارسال پول اقدام نمایند. این سرویس برای خریداران رایگان است و از فروشندگان مبلغی بین 1.9 تا 2.9 درصد کارمزد را طلب میکند  که هرچه میزان خرید بالاتر رود درصد کارمزد کمتر می شود.

آیا PayPal امن است؟ در جواب باید بگوییم که PayPal به امنیت بانکهای آنلاین است. هرچند که هیچ سیستمی صد در صد امن نیست اما PayPal تا حد ممکن سعی کرده تا جلوی مسائل کلاهبرداری و خطاها را بگیرد. به نظر میرسد که موسسه دیگری همتای PayPal نخواهید یافت. هم اکنون حساب اینترنتی PayPal به عنوان یکی از معتبرترین حسابهای آنلاین دنیا شناخته شده و مخصوصا به هنگام استفاده از سایت بزرگ Ebay و دیگر سایتها ( بدلیل اینکه به عنوان یک درگاه نیز شناخته می شود) کاربرد فراوانی دارند. این سرویس با بهره گیری از بهترین متخصصین در تمام زمینه های کاری خود توانسته جلوی پرداختهای ناخواسته از حساب شما را بگیرد. درضمن خریدهای تا سقف 1000 دلار eBay از طریق PayPal بیمه میشود.

در حال حاضر با توجه به تحریم های اعمال شده ، پی پال از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری می کند. به همین علت بسیاری از کاربران ایرانی از داشتن یک حساب کاملا قانونی بی بهره مانده اند. به همین علت شرکت ستاره سهیل در جهت رفع نیاز کاربران ایرانی که برای دریافت درآمد های دلاری خود از داشتن حساب قانونی پی پال محروم هستند با ثبت شرکت در خارج از کشور شرایطی فراهم کرده که این دسته از افراد بتوانند بدون داشتن دغدغه بابت لیمیت شدن حساب خود ، از طریق حساب هایی که ما در اختیارشان قرار می دهیم معادل ریالی درآمد خود را دریافت کنند.

ما در پی پال 4 حساب کاملا قانونی داریم که دو حساب از نوع Premier و دو حساب از نوع Business می باشد. افرادی ( کاربران ایرانی ) که می خواهند از سرویس پی پال استفاده کنند به دو گروه تقسیم می شوند:

1.    افرادی که در سایت هایی مانند Freelancer, Elance, Evanto, … مشغول به فعالیت هستند یا با شرکت های تبلیغاتی ( به استثنای تبلیغات ptc ) کار می کنند و نیاز دارند جهت دریافت درآمد دلاری خود از این سایت ها ، یک حساب پی پال معرفی کنند

2.    افراد و شرکت هایی که به ارائه سرویس و خدمات تحت وب مانند هاستینگ ، سرور و ... می پردازند یا توسعه دهندگان نرم افزار تحت وب ، ویندوز و موبایل که برای فروش محصولاتشان نیاز به داشتن درگاه پرداخت دارند

ما برای گروه اول یک ایمیل پی پال از اکانت Premier خود اختصاص می دهیم که بتوانند درآمد خود را به آن اکانت منتقل کنند. البته در بعضی از سایت ها مثل Freelancer نمی شود برای دو کاربر یک اکانت پی پال ارائه داد که برای این موارد اکانت های مجزا در اختیار هر مشتری قرار می گیرد.
برای گروه دوم باید از اکانت پی پال نوع Business استفاده کنیم و بر روی آن درگاه پرداخت ( Merchant Account ) ارائه کنیم. برای این گروه قبل از ارائه چنین خدماتی باید ابتدا بطور کامل محصول و کارهایی که قبل از دادن درگاه پرداخت نیاز هست صورت بگیرد بررسی شود. بعنوان مثال اگر شما قصد ارائه خدمات و سرویس خاصی را برای کاربران خارج از کشور دارید ابتدا باید کارهای اولیه که در زیر به بخشی از آنها اشاره شده را انجام دهید:

1.    طراحی و برنامه نویسی سایت
2.    قرار دادن Term Of Service, Privacy Policy, Refund Policy در سایت
3.    اختصاص یک شماره اختصاصی اسکایپ برای خدمات هاستینگ جهت پشتیبانی مشتریان
4.    استفاده از اسکریپت های Ecommerce ، WHMCS و یا ماژول اختصاصی جهت اتصال درگاه پرداخت با سایت

البته شما میتوانید قبل از شروع کار از تجارب و راهنمایی های ما پیرامون چگونگی کار با پی پال و یا قوانین آن بهره مند شوید. لازم به تذکر است که سرویس درگاه پرداخت در اختیار کسانی قرار می گیرد که از نظر قوانین پی پال صلاحیت کامل را داشته و از طرفی شرایط مورد نظر ما را دارا باشند.